Nauč sa naozaj rozumieť opciám ako INVESTOR

Využi opcie na zvýšenie výnosov a zníženie rizika svojho portfólia. Praktický Opčný Kurz s Mariánom Ďuricom je dostupný s prémiovým členstvom

Prečo opcie?

Opcie, spadajúce do kategórie finančných derivátov, čo sa môžu na prvý pohľad zdať komplikované a vôbec nie „Papučové“. Avšak s trochou znalostí predstavujú silný nástroj na riadenie rizikovosti portfólia a dokonca zvýšenie jeho výnosnosti alebo ako daňovo-odvodový optimalizátor.

Vo svojom základnom princípe predstavujú opcie právo kúpiť alebo predať cenný papier za vopred určenú cenu k alebo pred dohodnutým dátumom. Toto právo si ako investor môžem buď od niekoho kúpiť, za čo zaplatím dohodnutú cenu, alebo môžem toto právo niekomu predať, za čo naopak dostanem zaplatené ja. Asi základné príklady použitia opcií v „Papučovej“ praxi sú:

  • Ochrana pred poklesom trhu = hedging – ak ako investor vnímam riziko poklesu trhu v určitom časovom horizonte, môžem si kúpiť právo predať svoje pozície za vopred stanovenú vyššiu cenu. Zaplatím za to dohodnutú „prémiu“ a v prípade, že k poklesu naozaj dôjde, moje portfólio tým neutrpí – mám totiž „povinného“ kupca za cenu pre mňa výhodnú.
  • Získanie dobrej vstupnej ceny – ak mám „zálusk“ na konkrétny cenný papier, ale jeho cena sa mi zdá privysoká, mám možnosť využiť opcie na nákup za cenu, ktorá mi vyhovuje. Buď si za toto právo zaplatím, alebo, čo môže byť ešte výhodnejšie, nechám si zaplatiť za svoju povinnosť nakúpiť cenný papier za cenu, za ktorú ho nakúpiť chcem.
  • Generovanie extra príjmu k dividende – ak už máte zainvestované napr. v spoločnostiach, ktoré platia pravidelnú dividendu, výpisom opcií môžete zvýšiť svoj pasívny príjem aj o 10tky % ročne. Napr. ak máte dividendový výnos netto 5000 Eur ročne pri zainvestovanej sume 100 000 Eur, prostredníctvom opcií si môžete tento príjem zvýšiť veľmi konzervatívnym prístupom aj o viac ako 2500 Eur ročne. A ja Vás naučím ako.
  • Daňovo-odvodový optimalizátor – opcie môžete využiť aj v prípade, ak držíte podklad menej ako 12 mesiacov a nechcete platiť daň z kapitálového výnosu. Toto je len jeden príklad ako opcie použiť aj ako vhodný nástroj na optimalizáciu svojich daní a odvodov, ktoré by ste inak museli odviesť štátu alebo do zdravotnej poisťovne.

Toto je len pár základných spôsobov ako riadiť riziko a prípadne zvýšiť výnos svojho investičného portfólia prostredníctvom využitia opcií. Môže sa to zdať zložité, ale pri troche správneho vedenia a nasmerovania za relatívne krátky čas opcie pochopíš a budeš ich vedieť efektívne využívať ako INVESTOR. Práve na toto je totiž zmeraný môj Praktický opčný kurz.

Praktický Opčný Kurz

Kurz určený hlavne pre ľudí, ktorí ešte s opciami nemajú žiadnu alebo len malú skúsenosť, so zameraním na tie najdôležitejšie prvky, ktoré je potrebné pri opciách sledovať. Nie je zameraný na trading opcií, ale na ich využitie ako podporného nástroja popri vlastnom dlhodobom investičnom portfóliu. Organizovaný je do 3 úrovní, od prvej základnej až po tretiu pokročilú, takže každý si nájde to "svoje".

Využívať budeme živý aj demo účet platformy Interactive Brokers, avšak všetky princípy a postupy sú pri opciách jednotné, takže ich budeš vedieť implementovať aj pri iných dostupných platformách, ktoré umožňujú obchodovať opčné kontrakty. Aj keď celkový obsah kurzu je rozvrhnutý na tri mesiace, môžeš si ho rozplánovať podľa seba, nakoľko prístup k nahratému obsahu kurzu a podpore v rámci živých workshopov budeš mať počas celého trvania svojho prémiového členstva.

V rámci kurzu budeš mať k dispozícii:

Úvodný webinár

Úvodná online "seansa", kde si nastavíme systém spolupráce, komunikačné kanály a priblížime vám brokera Interactive brokers, ktorého budeme počas kurzu využívať.

Prednahraté online lekcie

Každá z troch úrovní bude pozostávať z prednahratých lekcií dohromady na 21 tém. Lekcie sú v trvaní od 30 do 90 minút s dôrazom na ich jednoduchú "absorpciu". Celkovo ide o viac ako 20 hodín nahratého obsahu. Stiahni si detailný obsah lekcií.

3 bonusové lekcie

Prednahraté videá na bonusové témy v trvaní 60 minút. Zaradené sú vždy po skončení tematickej "kapitoly"

"Live" prémiové online analytické workshopy

V rámci prémium členstva budeš mať prístup k pravidelným praktickým živým online workshopom s možnosťou kladenia otázok. Konajú sa raz za mesiac a ich trvanie je cca 60-90 minút. Obsahom sú reálne ukážky realizácie opčných obchodov na živom účte a diskusia k nim.

Privátnu Discord skupinu

Pre opcie sme vytvorili kanál v Privátnej Discord skupine. Do tejto skupiny bude mať prístup každý prémiový člen. Základom je, aby sme mohli byť v kontakte aj prostredníctvom chatu, navzájom si pomáhali, vymieňali informácie a mal si prístup aj k aktuálnym opčným obchodom. Takisto tu môžeš klásť otázky, ktoré Ti vyvstanú počas štúdia.

Osobnú podporu

V prípade, že budeš potrebovať podporu v otázkach opcií, ktoré presahujú rámec možností živých workshopov a privátnej díscord skupiny, radi Ti poskytneme aj osobnú podporu počas trvania Tvojho premium členstva na našich ONLINE úradných hodinách vždy štvrtok od 9:00 do 10:00, na ktoré sa môžeš pripojiť priamo zo svojej premium zony.

Praktický opčný kurz

je pre Teba dostupný v rámci Papučového prémiového členstva

Praktický Opčný Kurz 0,- Eur počas trvania premium členstva
  • Viac ako 20 hodín prednahratých online lekcií
  • 3 online lekcie na bonusové témy
  • Živé prémiové online workshopy
  • Privátna Discord skupina na zdieľanie a podporu
  • Osobná podpora

Čo hovoria naši klienti

Dlhsie som hladal nove informacie o opciach a chcel som sa s nimi naucit pracovat. Vas kurz je velmi zrozumitelny, dobre vysvetleny, lekcie prehladne... Cena kurzu je urcite adekvatna a hodnota ziskanych informacii cenu az prevysuje. Dakujem

Daniel K., Skalica

Noro to dělá skvěle. Oceňuju pravidelný online report a komentář toho co se děje na trhu. Největší přínos je pro mě názorná správa dividendového portfolia s výběrem akcií, analýzou společnosti a aktuálním doporučením. Doporučuji všem, kteří si budují pasivní příjem, tohle má smysl.

Radek Š., Opava

Na Praktický Opčný Kurz som sa prihlásil z dôvodu získania širšieho obzoru a nezávislosti pri samostatnom rozhodovaní sa pri individuálnom investovaní cez vlastný obchodný účet u môjho brokera. Marianov prístup je veľmi profesionálny, všetky lekcie sú prehľadne pripravené a zároveň majú charakter "ľudského prístupu", čo ocenia hlavne začiatočníci, keďže téma Opcii je na začiatok na pochopenie pre každého začínajúceho individuálneho investora určite trochu komplikovanejšia. Každopádne, vrele doporučujem každému investorovi skúsiť sa tejto problematike povenovať hlbšie a práve tento kurz špeciálne zameraný na Opčne stratégie mi poskytol presne ten prístup a pohlaď na celú problematiku, ktorý som hľadal a očakával.

Tomáš M., Bratislava

Kúpil som si prémiové členstvo a musím skonštatovať, že obsah mnohonásobne prekonal moje očakávania. V lekciách, ktoré som detailne prelúskal, som dostal mnoho zaujímavých a pre mňa hodnotných informácií. Všetko je dobre a pomerne podrobne vysvetlené aj pre "začiatočníkov", alebo "menej pokročilých". Aby som to nenaťahoval, chcem sa teda úprimne poďakovať, cena prémiového členstva je vynikajúca investícia do vzdelania. Takže za ten produkt vám patrí veľká vďaka

Lukáš P., Bratislava

S Norom sa poznáme už niekoľko rokov a bol to on, kto mi ukázal cestu k investovaniu. Napriek jeho (voči mne) mladšiemu veku je to on, kto má skúsenosti a nebojí sa ich použiť. Získal som osobného sprievodcu na vykročenie do sveta osobného investovania. Môže to byť lepšie?

Bohuslav M., Viničné

Aké sú možnosti na zhodnotenie pri dnešných úrokových sadzbách? Čo je pre nás vhodné, ak nemáme ani čas ani vedomosti, aby sme sa investovaniu venovali? Zaujíma vás táto cesta, len neviete ako začať? Noro vás zavedie hlbšie do základov investovania a ukáže vám, že s minimálnym vynaloženým časom ako i s minimálnym dostupným kapitálom je možné dlhodobo dosiahnuť lepšie zhodnotenie vašich peňazí...

Balázs H.

Pre Praktický Opčný Kurz som sa rozhodol preto, aby som získal väčší rozhľad a viac možnosti čo sa investovania týka. Moje očakávania kurz splnil a vrelo to odporúčam tým, ktorý sa chcú naučiť používať nové investične nástroje a možnosti. Marián bol stále nápomocný a aj po ukončení kurzu mi je stále oporou pri investičných otázkach. Lekcie boli vedene zrozumiteľne a ak som niečomu nerozumel bol tu pre mňa Marián alebo Telegram skupina

Lukáš D., Tulln, Rakúsko

Zaplatil som si u Nora individuálny koučing, pretože som už dlhšie sledoval jeho stránku a chcel som sa dozvedieť z prvej ruky viac o možnostiach investovania a zveľaďovania mojich peňazí na zahraničných trhoch. Koučing samotný prebiehal veľmi dobre. Prešli sme cez všetko podstatné, čo som potreboval vedieť a všetky moje otázky a nejasnosti boli zodpovedané a vysvetlené. Je vidieť, že Noro sa vo svojej oblasti vyzná a vie skúsene poradiť so všetkými rôznymi časťami investovania. Oceňujem aj následnú možnosť pýtať sa doplňujúce otázky po samotnom koučingu. Ja osobne som veľmi spokojný. Ďakujem a vrelo odporúčam.

Bernard Koprna, Peak Performance Coach | Motivačný rečník | Autor

Vždy ma zaujímalo všetko ohľadne investovania. Spracovanie blogu papučového investora nemalo na webe, v čase keď som sa k nemu dostal konkurenciu. Opcie sú veličina, ktorú nemusíš aktívne využívať, no pre poznanie princípov akciového trhu sú ich základy nevyhnutné.

Ivan S., Banská Bystrica

Na Papučového investora som natrafil, keď som hľadal najlepšiu možnosť, ako si budovať pasívny príjem. Okrem toho, mojím primárnym cieľom bolo nielen investovať cez nejaký produkt napr. roboporadcu, ale naučiť sa ako sám investovať. Preto som si zaplatil program „Cesta 1. investície“ v kombinácii s individuálnym koučingom. Noro ma bez problémov a ochotne previedol celým programom, problematiku vysvetlil spôsobom, že aj úplný laik to pochopí a naučí sa stanoviť si svoju investičnú stratégiu, spraviť analýzu a následne zostaviť vhodné portfólio, čo je základom investovania. V súčasnosti už bez problémov investujem cez brookera, čo by sa mi pred 2 rokmi ani nesnívalo. Norove služby môžem vrelo odporučiť úplne každému bez ohľadu na jeho vzdelanie, stačí len trochu chcieť a zistíte že to nie je až taká veda.

Tomáš M., Bratislava

Program Cesta k prvej investícii odporúčam všetkým, ktorí by radi vzali zabezpečenie sa na svoj dôchodok do vlastných rúk. Ďakujem Norovi za cenný úvod do investovania. Na kurze sa mi veľmi páčil Norov jasný a systematický prístup k vysvetľovaniu problematiky. Som veľmi rád, že už aj na Slovensku existuje kurz, ktorý pomôže začínajúcemu investorovi.

Ivan Ottinger

Norbert dokáže investičnú problematiku podať tak jednoducho, že aj „obyčajný“ človek dokáže vniknúť do jej tajov. Okrem vysvetlenia „teórie“ som v rámci programu dostal aj užitočné praktické nástroje a odkazy na viacero ďalších užitočných zdrojov. Odporúčam.

Ján Š.

Papučový investor mi pomohol zreálniť môj pohľad na investovanie. Stáva sa zo mňa triezvejší investor bez potreby stále niečo predávať a kupovať. Učí ma, ako ohodnotiť firmu, čo sledovať a na čo si dávať pozor. Vďaka nemu som začal rozmýšľať dlhodobo a nepodlieham panike, keď trhy padajú. Vrelo odporúčam.

Miroslav S., Bratislava

Garancia vrátenia peňazí

Ak kedykoľvek prémiové členstvo prestane mať pre Teba hodnotu a zmysel, jednoducho nám daj vedieť. Vrátime Ti nespotrebovanú zaplatenú čiastku. Bez akýchkoľvek otázok.