Nauč sa naozaj rozumieť opciám

Využi opcie na zvýšenie výnosov a zníženie rizika svojho portfólia. Praktický Opčný Kurz s Mariánom Ďuricom

Momentálne do kurzu neprijímame nových účastníkov. O opätovnom otvorení budeme informovať mailom

Prečo opcie?

Opcie, spadajúce do kategórie finančných derivátov, sa môžu na prvý pohľad zdať komplikované a vôbec nie „Papučové“. Avšak s trochou znalostí predstavujú silný nástroj na riadenie rizikovosti portfólia a dokonca zvýšenie jeho výnosnosti.

Vo svojom základnom princípe predstavujú opcie právo kúpiť alebo predať cenný papier za vopred určenú cenu k alebo pred dohodnutým dátumom. Toto právo si ako investor môžem buď od niekoho kúpiť, za čo zaplatím dohodnutú cenu, alebo môžem toto právo niekomu predať, za čo naopak dostanem zaplatené ja. Asi základné príklady použitia opcií v „Papučovej“ praxi sú

  • Ochrana pred poklesom trhu – ak ako investor vnímam riziko poklesu trhu v určitom časovom horizonte, môžem si kúpiť právo predať svoje pozície za vopred stanovenú vyššiu cenu. Zaplatím za to dohodnutú „prémiu“ a v prípade, že k poklesu naozaj dôjde, moje portfólio tým neutrpí – mám totiž „povinného“ kupca za cenu pre mňa výhodnú.
  • Získanie dobrej vstupnej ceny – ak mám „zálusk“ na konkrétny cenný papier, ale jeho cena sa mi zdá privysoká, mám možnosť využiť opcie na nákup za cenu, ktorá mi vyhovuje. Buď si za toto právo zaplatím, alebo, čo môže byť ešte výhodnejšie, nechám si zaplatiť za svoju povinnosť nakúpiť cenný papier za cenu, za ktorú ho nakúpiť chcem.

Toto sú len dva základné spôsoby využitia opcií. Je ich viac a s nimi aj viac možností riadiť riziko a výnos svojho portfólia. Môže sa to zdať zložité, ale pri troche správneho vedenia a nasmerovania za relatívne krátky čas opcie pochopíš a budeš ich vedieť efektívne využívať. Práve na toto je totiž zmeraný náš Praktický Opčný Kurz.

Praktický Opčný Kurz

Kurz určený hlavne pre ľudí, ktorí ešte s opciami nemajú žiadnu alebo len malú skúsenosť, so zameraním na tie najdôležitejšie prvky, ktoré je potrebné pri opciách sledovať. Nie je zameraný na trading opcií, ale na ich využitie ako podporného nástroja popri vlastnom dlhodobom investičnom portfóliu. Organizovaný je do 3 úrovní, od prvej základnej až po tretiu pokročilú, takže každý si nájde to "svoje". Využívať budeme demo účet platformy Interactive brokers (resp. Lynx), avšak princípy a postupy sú veľmi podobné pre väčšinu dostupných platforiem. Aj keď celkový obsah kurzu je rozvrhnutý na tri mesiace, prístup k nahratému obsahu kurzu budeš mať navždy.
V rámci kurzu budeš mať k dispozícii:

Úvodný webinár

Úvodná online "seansa", kde si nastavíme systém spolupráce, komunikačné kanály a priblížime vám brokera Interactive brokers, ktorého budeme počas kurzu využívať.

Prednahraté online lekcie

Každá z troch úrovní bude pozostávať z prednahratých lekcií dohromady na 21 tém. Lekcie sú v trvaní do 30minút pre ich jednoduchú "absorpciu". Celkovo ide o viac ako 8 hodín nahratého obsahu.

3 bonusové "live" lekcie

Živé workshopy s možnosťou online kladenia otázok na bonusové témy v trvaní 60-90 minút. Konajú sa počas trvania kurzu vždy prvý týždeň v mesiaci. Pozvánka a možnosť registrácie je zabezpečená cez Klubovú "nástenku"

3 "live" online workshopy

Praktické živé online workshopy s možnosťou online kladenia otázok vždy po ukončení jednej úrovne kurzu. Ich trvanie bude 90-120 minút. Obsahom budú reálne ukážky realizácie opčných obchodov na demo účte a diskusia k nim

Privátnu Telegram skupinu

Pre tento kurz sme vytvorili privátnu Telegram skupinu. Do skupiny bude každý účastník kurzu pridaný po ukončení prvého modulu Základy, aby sme mohli byť v kontaktne aj prostredníctvom chatu a navzájom si pomáhať.

Osobnú podporu

V prípade, že budeš potrebovať podporu v otázkach opcií, ktoré presahujú rámec možností živých workshopov a privátnej skupiny, môžeš nás kedykoľvek kontaktovať. Počas trvania kurzu Ti radi poskytneme aj osobnú podporu.

To všetko za veľmi
prijateľnú cenu

Za jednorazovú platbu dostávaš navždy prístup ku kurzu a súvisiacim živým eventom, vrátane privátnej Telegram skupiny. Ak však obsah alebo priebeh kurzu nebude zodpovedať tvojim očakávaniam, máš k dispozícii našu garanciu vrátenia peňazí. Cena je uvedená vrátane DPH.

Praktický Opčný Kurz 349€ jednorazovo
  • Viac ako 8 hodín prednahratých online lekcií
  • 3 živé online lekcie na bonusové témy
  • 3 živé workshopy po každej "úrovni"
  • Privátna Telegram skupina na zdieľanie a podporu
  • Osobná podpora

Čo hovoria absolventi kurzu

Aké sú možnosti na zhodnotenie pri dnešných úrokových sadzbách? Čo je pre nás vhodné, ak nemáme ani čas ani vedomosti, aby sme sa investovaniu venovali? Zaujíma vás táto cesta, len neviete ako začať? Noro vás zavedie hlbšie do základov investovania a ukáže vám, že s minimálnym vynaloženým časom ako i s minimálnym dostupným kapitálom je možné dlhodobo dosiahnuť lepšie zhodnotenie vašich peňazí...

Balázs H.

Zaplatil som si u Nora individuálny koučing, pretože som už dlhšie sledoval jeho stránku a chcel som sa dozvedieť z prvej ruky viac o možnostiach investovania a zveľaďovania mojich peňazí na zahraničných trhoch. Koučing samotný prebiehal veľmi dobre. Prešli sme cez všetko podstatné, čo som potreboval vedieť a všetky moje otázky a nejasnosti boli zodpovedané a vysvetlené. Je vidieť, že Noro sa vo svojej oblasti vyzná a vie skúsene poradiť so všetkými rôznymi časťami investovania. Oceňujem aj následnú možnosť pýtať sa doplňujúce otázky po samotnom koučingu. Ja osobne som veľmi spokojný. Ďakujem a vrelo odporúčam.

Bernard Koprna, Peak Performance Coach | Motivačný rečník | Autor

S Norom sa poznáme už niekoľko rokov a bol to on, kto mi ukázal cestu k investovaniu. Napriek jeho (voči mne) mladšiemu veku je to on, kto má skúsenosti a nebojí sa ich použiť. Získal som osobného sprievodcu na vykročenie do sveta osobného investovania. Môže to byť lepšie?

Bohuslav M., Viničné

Program Cesta k prvej investícii odporúčam všetkým, ktorí by radi vzali zabezpečenie sa na svoj dôchodok do vlastných rúk. Ďakujem Norovi za cenný úvod do investovania. Na kurze sa mi veľmi páčil Norov jasný a systematický prístup k vysvetľovaniu problematiky. Som veľmi rád, že už aj na Slovensku existuje kurz, ktorý pomôže začínajúcemu investorovi.

Ivan Ottinger

Norbert dokáže investičnú problematiku podať tak jednoducho, že aj „obyčajný“ človek dokáže vniknúť do jej tajov. Okrem vysvetlenia „teórie“ som v rámci programu dostal aj užitočné praktické nástroje a odkazy na viacero ďalších užitočných zdrojov. Odporúčam.

Ján Š.

Papučový investor mi pomohol zreálniť môj pohľad na investovanie. Stáva sa zo mňa triezvejší investor bez potreby stále niečo predávať a kupovať. Učí ma, ako ohodnotiť firmu, čo sledovať a na čo si dávať pozor. Vďaka nemu som začal rozmýšľať dlhodobo a nepodlieham panike, keď trhy padajú. Vrelo odporúčam.

Miroslav S., Bratislava

Na Papučového investora som natrafil, keď som hľadal najlepšiu možnosť, ako si budovať pasívny príjem. Okrem toho, mojím primárnym cieľom bolo nielen investovať cez nejaký produkt napr. roboporadcu, ale naučiť sa ako sám investovať. Preto som si zaplatil program „Cesta 1. investície“ v kombinácii s individuálnym koučingom. Noro ma bez problémov a ochotne previedol celým programom, problematiku vysvetlil spôsobom, že aj úplný laik to pochopí a naučí sa stanoviť si svoju investičnú stratégiu, spraviť analýzu a následne zostaviť vhodné portfólio, čo je základom investovania. V súčasnosti už bez problémov investujem cez brookera, čo by sa mi pred 2 rokmi ani nesnívalo. Norove služby môžem vrelo odporučiť úplne každému bez ohľadu na jeho vzdelanie, stačí len trochu chcieť a zistíte že to nie je až taká veda.

Tomáš M., Bratislava